תפריט
X
image

קניית דירה מקבלן

קניית דירה מקבלן – כל השלבים החשובים בתהליך

הנה הגעתם לשלב שבו אתם יכולים להתחיל בתהליך רכישת דירה ראשונה, וזאת לאחר חודשים של מגורים בשכירות או בבית ההורים, צבירת גרוש לגרוש,  לאחר שפעלתם בכל אמצעי לאיסוף הון עצמי התחלתי, תוך איתור פרויקט הנדל"ן שיספק לכם דירה בהתאמה לתקציב ולצרכים שלכם.

קניית דירה מקבלן היא אחד הצעדים בחיים שמצריכים יותר השגחה וניטור מכל עסקה או רכישה אחרת, לכן חשוב לקבל הדרכה צמודה מעורך דין מקצועי המומחה בנדל"ן, שילווה אתכם בכל צד ושעל.

ליווי מקצועי של עורך דין לקניית דירה מקבלן,  יסייע לכם להתמודד עם עסקאות מורכבות, יבטיח עסקה שתטיב עמכם, הוא יאתר 'מוקשים' בחוזה המכירה, יעזור לכם לחסוך כסף, ויסייע לכם לבצע החלטות והוא ימנע מכם לבצע החלטות שגויות וטעויות בזמן העסקה.

אבל מה זה בכלל קניית דירה מקבלן?

קניית דירה היא קנייה של בית מפרויקט מגורים כמו גם רכישה של בית פרטי הנבנה על קרקע שאתם רכשתם. קניית דירה מקבלן כוללת עבודה מול הקבלן או חברת הבנייה ולא מול אדם פרטי ממנו אתם רוכשים דירה.

אז מהם השלבים בקנייה?

בשלב הראשון, עוד לפני הפנייה אל החברה הקבלנית, יש לבדוק מהן יכולות המימון שלכם, להבין מהו גובה המשכנתא, על כמה עומד ההון העצמי שיש לכם. חשוב לדעת כי אם מדובר ברכישת דירה ראשונה ויחידה תוכלו לקבל  מימון של עד 75 אחוזים לצורך של רכישת דירה ראשונה מהמדינה.

בשלב השני יש לבדוק האם תוכלו בזמן המתנה לדירה החדשה לגור בדיור חלופי שמיועד לרוכשים כמו גם שמומלץ מאד להעביר את החוזה שקיבלתם מהקבלן לבדיקה אצל עורך דין מקצועי שיוכל לבדוק את תנאי החוזה וידע לזהות את הסעיפים בחוזה שעלולים להרע לכם.

בשלב השלישי, חשוב לבדוק את מצב זכויות הקרקע תוך שאת הבדיקה אפשר לבצע בלשכת רישום מקרקעין, שם תוכלו לוודא כי קיימת בעלות על הקרקע מצד חברה הבנייה או מצד חברת הקבלן. הבדיקה חשובה כדי להבטיח כי לא קיימות על הקרקע עיקולים או שעבודים.

בשלב הרביעי חשוב לחשב גם את מס הרכישה הצפוי תוך שכיום באמצעות יועצים משכנתאות, עורכי דין העוסקים בתחום ואף סימולטורים הנמצאים ברשת אשר באמצעותם אפשר לבדוק את ההוצאה הצפויה.

בשלב החמישי והקריטי ביותר יש להתייעץ עם עורך דין העוסק בעסקאות נדל"ן כדי לקבל ייעוץ והכוונה בזמן הרכישה.

עשו את כל אלה ותוכלו לרכוש דירה בצורה נכונה ובראש שקט.

No Tag have Found!
חזור לעמוד הבית
חברות חדשות באתר
יוני 18, 2016
יוני 18, 2016
יולי 5, 2018
עורכי דין חדשים
יוני 18, 2016
יולי 15, 2018
יוני 18, 2016
ניוזלייטר

הירשם לניוזלטר שלנו כדי לקבל את החדשות העדכניות ביותר.

© כל הזכויות שמורות לאינדקס עורכי דין בישראל אינדקס עורכי דין.

שינוי גודל פונט
ניגודיות