תפריט
X
image

מה אפשר לעשות בעת פשיטת רגל?

המושג "פשיטת רגל" עבור רבים הוא מושג נוראי ומפחיד במיוחד בעיקר שמדובר בבעלי עסקים, חברות וארגונים מכל סוג אשר יעשו את כל מה שנדרש על מנת לא להגיע למצב זה או אפילו להיתקל במושג הזה.

עם זאת חשוב לדעת שהליך זה במידה והוא מלווה בעורך דין מתאים שמייצג את פושט הרגל יכול דווקא להקל עם בעלי עסקים רבים אשר רוצים לסיים את עסקיהם עם מינימום הפסדים.

אבל מהו הליך פשיטת רגל?

הליך זה נועד על מנת לאפשר לנושים ולספקים לגבות את הכספים המגיעים להם מבעל עסק אשר פשט את הרגל, תוך שהתהליך מאפשר לאדם שאינו מסוגלת להחזיר את החיובים לקבל פטור מחלק מהחובות או לפרוע את החובות בצורה חלקית.

הליכים אלה קורים בדרך כלל דווקא בשל פנייה של האדם או בית העסק המצוי בחובות אל גופים העוסקים בתחום, תוך שישנם מקרים בהם הליך פשיטת הרגל קורה עקב בקשה של נושים שחוששים כי חובם לא ישולם על ידי הנידון.

פשיטת רגל מחייבת את האדם הנמצא בתהליך לשלם את כלל החובות אשר הוא יכול לעמוד בהם, תוך שתהליך זה מלווה בדרך כלל גם בכונס נכסים אשר מרכז ומוכר את נכסיו ורכושו של פוטש הרגל על מנת לבצע החזר חובות לכל האנשים שמעורבים בכך.

אבל מה ההבדל בין הליך פשיטת רגל לבין עיקולים בהוצאה לפועל?

כדי להבין את ההבדל חשוב לדעת כי תהליך של פשיטת רגל קורה גם ביוזמה של החייב כמו גם ביוזמה של ספקים או נושים שקשורים אל העסק או אל האדם הפרטי. הליכים אלה עוצרים את הליכי ההוצאה לפעול ובכך מאפשרים הליך ברור יותר, הוגן יותר וכזה שניתן לנהל בצורה טובה באמצעות ייעוץ של עורך דין פשיטת רגל.

אבל האם פשיטת רגל היא למעשה דבר טוב?

פשיטת רגל היא אף פעם לא משהו שאנשים שמחים בגינו, אך היא מצב שבו אפשר להסדיר את כלל החבובות לנושים ולספקים. תהליך זה יפסיק תהליכי הוצאה לפועל שנחשבים קשים והוא יעכב הליכים משפטיים.

בשל כל אלה חשוב שיהיה עמכם איש מקצוע טוב שילווה אתכם בתהליך, כמו גם שיש להבין באמצעות אנשי המקצוע, כיצד אפשר לצלוח את פשיטת הרגל בצורה הטובה ביותר.

No Tag have Found!
חזור לעמוד הבית
חברות חדשות באתר
יולי 5, 2018
יוני 18, 2016
יוני 18, 2016
עורכי דין חדשים
יוני 18, 2016
יוני 18, 2016
יוני 18, 2016
ניוזלייטר

הירשם לניוזלטר שלנו כדי לקבל את החדשות העדכניות ביותר.

© כל הזכויות שמורות לאינדקס עורכי דין בישראל אינדקס עורכי דין.

שינוי גודל פונט
ניגודיות